Kamery Copy

Následně se přesuneme ke kamerám. Začneme prostřední kamerou. Prostřední kamera jako jediná funguje na bázi přenosu HDMI->převaděč AverMedia->USB-C.

Zapneme přepínač do polohy s ikonkou kamera (je hned vedle ON a OFF).

7 2 Kamery Copy - Aplikujdopraxe.cz

Počkáme až se kamera v pořádku zapne. Sundáme krytku objektivu a zkontrolujeme, zda je vrchní přepínací kolečku v poloze M (pro manuální nastavení). Poté je nutné na displeji zkontrolovat, zda je správně nastavená kamera.

Na displeji by mělo být:

  • závěrka 1/50,
  • ISO 400 či 800 (záleží na nastavení světel, obraz nesmí být přesvícený)
  • světelnost f5.6.
6 Kamery Copy - Aplikujdopraxe.cz

Poté se podíváme na objektiv z jeho levého boku a uvidíme dva přepínače. Přepínač STABILIZER přepneme do OFF a přepínač AF | MF do MF (manuální ostření). Poté kameru namíříme tak jak chceme, aby vypadala scéna. Zadní částí objektivu lze otáčet a tím přibližovat či oddalovat kompozici (tak aby nebyl vidět strop či černé lišty), naopak ve přední části se nachází ostření, tím je nutné otáčet a najít bod ve kterém je obraz na displeji nejostřejší (nejlépe se ostří, pokud máme už aktéra na místě). Všechny tyto úkony i nastavení provedeme i na zbylých dvou postranních kamerách s jediným rozdílem, že by měly být přiblíženy na aktéry.

Poznámka

Podrobnější návod na spuštění kamer se nachází v sekci “OBS”