Nahrávání Copy

Pokud je nastavení scény a pozadí, klíčování zelené barvy (přednastaveno), hladina zvuku a úhly kamer v pořádku, můžeme začít nahrávat. Nejprve zapneme nahrávání zvuku velkým červeným tlačítkem REC na RODE a poté i v OBS v pravé dolní části tlačítkem Začít nahrávat. Kamery můžeme přepínat pomocí tlačítek 1 a 2 na klávesnici počítače a boční kamery na ovladači ATEM Mini pomocí tlačítka CUT.

Tento postup však platí v případě pro live-stream. Chceme-li mít v postprodukci možnost zasahovat do jednotlivých scén, což je většina případů, nahrává se přímo do paměťi fotoaparátu a scéna se klíčuje až v post-produkci v programech jako: Adobe premiere, nebo Sony Vegas. Foťáky v tomto režimu zůstávají připojené, abychom mohli obraz v reálném čase kontrolovat.

Upozornění!

Nahrává-li se scéna přímo na fotoaparát, je potřeba hlídat 30. minutový limit, po kterém kamery samy ukončí záznam. Pro tento fakt je důležité, aby se fotoaparát zapnul těsně před natáčením vstupu. Je zapotřebí si nastavit stopky a po 25 minutách jít preventivně vypnout a znovu zapnout záznam na hlavní kameře, poté udělat to samé na levé kameře, není-li v záběru právě důležitá scéna (jako je například mluvící člověk). Poté uděláme stejný proces jako s levou kamerou na pravé.