Zvuk Copy

Poté je nutné zapnout panel pro ovládání zvuku RODE PODcaster.

rodecasterapp background Zvuk Copy - Aplikujdopraxe.cz

Ten se zapíná zezadu červeným tlačítkem. Po úspěšném zapnutí doporučuji ihned jít do jeho nastavení nastavení a vypnout všechny chytré efekty a pluginy. To nejrychleji uděláme stisknutím tlačítka s číslem příslušného portu, kde máme zapojený nějaký mikrofon. Poté se dostaneme na výběr, kde se zmáčkneme ADVANCED. V této nabídce vše vypněte. Pokud používáte velké mikrofony na ramenech(kondenzátorové), je nutné u nich zapnout Phantom napájení. To se zapíná také pod tlačítkem příslušného kanálu, ale je to schované v podsložce GAIN. Tam přepneme přepínač do polohy zapnuto u Phantom Power. Stisknutím domečku, či tlačítka s číslem se vrátíme na hlavní stránku. Je nutné, aby aktéři měli mikrofony co nejblíže. Jejich hlasitost nastavujeme na potenciometrech na RODE PODcasteru. Zvlášť pro každý kanál/mikrofon. Hlasitost při mluvení by se měla pohybovat kolem vodorovné čárky na displeji v horní části.

Nově jsou připravené 3,5 mm jacky 5m dlouhé pro aktéry, aby slyšeli svůj hlas ve sluchátkách a dokázali sami sebe hlídat při mluvení do mikrofonu.

Před zahájením natáčení je potřeba aktéry dirigovat k tomu, aby zaujali statickou pozici pro udržení mikrofonu ve statické vzdálenosti od úst. Také to pomůže k doladění klíčování.

Novinka: Pozor na vznik kondenzační smyčky v kabelech! Těsně před natáčením se musí kabely nejlépe vypojit, zapojit a zahýbat s nimi k vyhnání smyčky.

Klopové mikrofony

Přijímač (černá velká krabička) musí být propojena s RodeCasterem. Po její zapnutí tlačítkem POWER musí mít stejné číslo Kanálu(Channel) jako vysílač klopového mikrofonu. Zkontrolujeme i další přijímače, na kterých se číslo shoduje.

9 Zvuk Copy - Aplikujdopraxe.cz

Neshodují-li se žádné krabičky a přijímače, je potřeba nastavit channel na přijímači pravým tlačítkem “channel”, anebo uvnitř vysílače taktéž tlačítkem “channel”.

8 Zvuk Copy - Aplikujdopraxe.cz

Po každém natáčení vkládáme baterie do nabíjecí stanice a nabité baterie uskladňujeme ve skříni vedle ní.

Webp.net compress image 1 Zvuk Copy - Aplikujdopraxe.cz