Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/312889/virtual/www/wp-content/plugins/learndash-course-grid/includes/class-utilities.php on line 494
2.5.3 Základy organizování – jak začít? - Online kurzy a e-learning

2.5.3 Základy organizování – jak začít?

Ryba smrdí od hlavy – začněte u hlavy vaší organizace

Chcete vytvořit dobře fungující systém, který bude vaší firmě přinášet prosperitu? Jděte na to od hlavy! Každá změna, která má být vaší organizaci prospěšná, musí vždy přijít shora. Proč tomu tak je, se dozvíte v následujícím videu.

https://vimeo.com/714406254/e6978c1471

Pasivní a aktivní systém

Aby se organizace mohla rozvíjet a prosperovat, musí fungovat na určitých principech a organizovaném systému. Jinými slovy, pokud má organizace naplňovat svůj smysl, potřebuje pravidla. Proto se neobejde bez jasné organizační struktury s přehledným uspořádáním nadřízenosti a podřízenosti  pracovníků. Ve videu níže se dozvíte, že z hlediska zdravé prosperity je někdy nutné ve prospěch týmu “obětovat” jednotlivce, a že funkční organizační systém je založený jak na části statické (role), tak na části dynamické (procesech).  

 

https://vimeo.com/714406190/f64e6d1f8e

Jestliže má organizace fungovat skutečně prosperujícím způsobem, musí mít popsané role a procesy. 

Zaveďte funkční organizující systém krok za krokem

1. krok – Zavádění funkčního organizujícího systému u jednotlivců

Pokud chcete do organizace úspěšně zavést systém, musíte v ní mít pouze lidi, kteří jsou spojeni s jejími potřebami. Proč k tomu potřebujete dobrý popis rolí všech jednotlivců v organizaci a jak postupovat, abyste si z nich „vychovali” spolehlivé a samostatné pracovníky? Více se dozvíte v následujícím videu.

https://vimeo.com/714406354/be0a63f79b

2. krok – Zavádění funkčního organizujícího systému v týmu

Pracovníci v organizaci tvoří týmy. Pokud do nich chcete zavést systém, neřešíte to samostatně se všemi jeho členy, ale pracujete přímo s vedoucím týmu, který za ně zodpovídá. Podívejte se na video a dozvíte se, jak můžete vedoucím ve vaší organizaci pomoci jednotlivé kroky uchopit a zavést.

https://vimeo.com/714406585/df3ac4fc75

3. krok – Zavádění funkčního organizujícího systému v organizaci (propojování mezi jednotlivými týmy)

Posledním a zároveň nejkomplexnějším krokem je zavedení systému v samotné organizaci. Co k tomu potřebujete, odkud musíte začít a jak byste měli postupovat, abyste týmy a hlavně jejich vedoucí rozhýbali ke konstruktivní spolupráci a umožnili jim dokončit design procesů, jejichž základy jste vytvořili?

https://vimeo.com/714406459/c31b39ab32

TIP:

Zajistěte, aby každý proces měl svého vlastníka, který zodpovídá za všechny jeho revize a změny. Měl by to být člověk, který je danému procesu nejblíže, má k němu úzký vztah a bude se o něj starat jako o svou vlastní firmu.

Snímek obrazovky 2022 06 07 v 15.47.05 2.5.3 Základy organizování – jak začít? - Online kurzy a e-learning

Post a comment

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.