Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/312889/virtual/www/wp-content/plugins/learndash-course-grid/includes/class-utilities.php on line 494
2.5.8. Kondice Hojnost - Online kurzy a e-learning

2.5.8. Kondice Hojnost

Kondice Hojnost

O kondici Hojnosti se jedná tehdy, když je množství výsledku na velmi vysoké úrovni; je to zcela nová úroveň, která pokračuje v kondici Růstu trendem strmě vzhůru a pokračuje pozvolným Růstem nebo Stagnací.

V následujícím videu naleznete celistvý pohled na možný vývoj výsledků. Uvádíme model, který vám má pomoci se snáze orientovat v problematice kondic.

https://vimeo.com/722201335/9a5d905a30

PŘÍKLAD: 

Jste majitelé firmy, která opravdu skvěle prosperuje. Překonala začátek, zvládla Hranici vitality a existence i mnohá nebezpečí. Jak roky běžely, vaše firma se zlepšovala, rostla a dařilo se jí. Zvládla i období Stagnace, až se dostala do kondice Hojnosti. Daří se jí skvěle, je výborně etablovaná, má diverzifikovaný kapitál i rezervy a nemá žádné pohledávky. Dosáhli jste mistrovství.

PŘÍKLAD: 

Jestliže jste dodavatelem mnoha klientům, ale jen s některými máte takový vztah (dalo by se říci obchodní přátelství), že i přes občasná zakolísání se na něm vůbec nic nemění, tak právě tito zákazníci tvoří vaši kondici Hojnosti.

Kondice Hojnost je znázorněna na následujícím grafu.

Černá křivka: Znázornění výsledků v kondici Hojnost.
Červená křivka: Znázornění Hranice vitality a existence.

Snímek obrazovky 2022 06 20 v 11.15.02 2.5.8. Kondice Hojnost - Online kurzy a e-learning

Jak optimálně vyrůst do Hojnosti?

  • Co obvykle patří a nepatří k cestě do Hojnosti?
  • Jak poznáte moment, kdy se z kondice Růst dostanete do kondice Hojnost?
  • Jak dlouho je Hojnost udržitelná?
  • Jak přistupovat k týmu a pracovníkům, aby se dostali a udrželi v Hojnosti?

Seznamte se se specifickými charakteristikami Hojnosti a získejte odpovědi na uvedené otázky.

https://vimeo.com/722200718/32130a65c6

Připomeňte si také, jak Hojnost souvisí s rozvojem lidí.

https://vimeo.com/722201239/4c8c15a92e

Postup pro zvládání kondice Hojnost

Tato kondice je nejvyšší možnou z hlediska trendu. Pokud je udržena a obhájena (například v dalším období), signalizuje, že jste dosáhli mistrovství. Obvyklé pokračování poté, co dosáhnete mistrovství a obhájíte jej (počet obhájení je vždy alespoň o jedno víc než uplynulé vítězství), spočívá v ukončení role a předání někomu jinému.

1. krok: Udržte si Hojnost. 

Někdy to může být to nejtěžší, co je. Udržet si vynikající výsledky. Nemít tendenci svého ega dosahovat stále lepších a lepších, když tento výsledek je ten aktuálně nejlepší dosažitelný. Problémem bývá pokora. Občas ji může chtění být mistrem ušlápnout. A pokud k tomu dojde, je tu opět Nebezpečí, které na sebe obvykle nenechá dlouho čekat.

TIP: 

Udržte si výsledky v takové Hojnosti a po takovou dobu, po kterou je to pro vás i pro okolí zábavné a přínosné. Po takovou dobu, kdy vás to skutečně baví a těší. To vám zaručí přirozenost, obdiv a respekt vašeho okolí. Už ale nyní, v této fázi, identifikujte vše, co vás dovedlo k mistrovství. Vše pojmenujte a vysvětlete, včetně následků, smyslu a ostatních informací pro budoucí generace.

2. krok: Obhajte ji.

Poté, co obhájíte mistrovství do té míry, že chcete pokračovat jiným směrem, učiňte vše předatelné někomu konkrétnímu, kdo bude schopen a ochoten pokračovat minimálně s takovým nadšením, jako jste měli vy sami na počátku.

Snímek obrazovky 2022 06 20 v 11.21.39 2.5.8. Kondice Hojnost - Online kurzy a e-learning

3. krok: Předejte ji s grácií.

Předat kondici Hojnosti s grácií znamená předat vše s pokorou, která akceptuje druhého. Znamená to předat se vším, co k tomu patří. A v takové podobě, aby to druhý člověk mohl kompetentně převzít. Také to znamená vzdát čest a respekt těm, kteří vás doprovázeli, pomáhali vám a podporovali vás. Mají na všem stejný díl jako vy. Dokonce i ti, kteří s vámi nesouhlasili, vám v mnohém pomohli a zaslouží si respekt.

Snímek obrazovky 2022 06 20 v 11.23.22 2.5.8. Kondice Hojnost - Online kurzy a e-learning

4. krok: Buďte nablízku při změně Hojnosti.

Může se stát, že ten, kdo vše převzal s nejlepším vědomím a svědomím, má nyní komplikace. Kondice se mu mění. A klidně může nastat v některých oblastech i Nebezpečí. Buďte mu nablízku, sami však nezasahujte. Kdyby si řekl o pomoc, poskytněte mu ji. S velkou dávkou pokory a respektu s ním obnovte stav Hojnosti. Tímto krokem dosáhnete absolutního mistrovství.

Snímek obrazovky 2022 06 20 v 11.24.53 2.5.8. Kondice Hojnost - Online kurzy a e-learning

5. krok: Dopřejte inspiraci ostatním.

Jste natolik skvělí a víte toho tolik, že další vaší odpovědností je být inspirací pro ostatní. Dát možnost i dalším generacím, aby mohli čerpat z vašich znalostí, dovedností a zkušeností. Napište knihu, natočte video, nakreslete komiks, napište báseň. Tvořte pro další generace a buďte inspirací.

Snímek obrazovky 2022 06 20 v 11.26.25 2.5.8. Kondice Hojnost - Online kurzy a e-learning

Post a comment

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.